Kimani i Mehmedović pobjednici prvog “Banjaluka Winter Trail-a 2018”

0
1148
views

Prvo takmičenje “Banjaluka Winter Trail 2018” održano je 16. decembra u 10 časova u organizaciji UG “Kozara Ultra Trail”.

Prekrasna zimska idila na jednom od najljepših izletišta u Banjaluci, Banj brdu – Šehitlucima, privukla je brojne trkače koji su trčali dionicu od 10.68 km. Staza nije bila zahtjevna tako da je privukla početnike, rekreativce, ali i vrhunske sportiste.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Lucia Kimani iz AK Banja Luka (1:26:20), druga je bila Radana Bursać iz AK Sloboda (1:37:51), dok je treće mjesto zauzela Snježana Pisarić (1:39:59).

Samir Mehmedović (1:12:29) popeo se na pobjedničko postolje u muškoj konkurenciji, drugu poziciju zauzeo je Marko Panić iz AK Sloboda (1:16:50), dok je treći bio Marko Čađo (1:23:23).